Tragjedi në Tiranë/ Rrëzimi i skelës, një i vdekur, një nën rrënoja, dy të plagosur

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me rrëzimin e një skele në Tiranë.

Një person deri më tani është konfirmuar i vdekur, ndërsa një tjetër ndodhet nën rrënoja.

Nga ana tjetër dy persona janë plagosur dhe janë transportuar në spital.

“Tiranë/Infirmacion Paraprak

Rreth orës 15:00 në rrugën e “Elbasanit” nga një ndërtesë në rikonstruksion është shkëputur një pjesë  e skelës metalike.

Si pasojë e shkëputjes së skelës janë dëmtuar  4 nga punëtorët të cilët ndodheshin duke punuar pranë këtij objekti, shtetasit G. B.,44 vjeç dhe E. L.,34 vjeç  janë dërguar të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjeksore.

LEXO DHE :  Pezullohet nga detyra këshilltari i Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj

Dy puntorë të tjerë i ka zënë skela poshtë  dhe në këto momente është nxjerrë turpi i pajetë  njërit prej tyre.

Policia e Zjarrfiksja  vijojnë punën për nxjerrjen e personit tjetër

Policia ka shoqëruar administratorin e punimeve  për veprime të mëtejshme

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku po vijin punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes. “-njofton policia./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.