Sulm me bombë në mes të Lionit në Francë, të paktën 8 të plagosur

Një shpërthim me bombë në qytetin e Lionit të Francës, ka plagosur mbrëmjen e së premtes të paktën 8 persona.

Shpërthimi ndodhi rreth orës 17:30 të orës lokale në një zonë tregtare, afër kryqëzimit të rrugës Victor Hugo dhe rrugës Sala. Shkaku i saj ende nuk është përcaktuar plotësisht.

Presidenti francez Macron e karakterizoi shpërthimin si një sulm, duke thënë një intervistë se  “Unë jam vonë sepse ka pasur një sulm në Lyon”.

LEXO DHE :  Thyhen  përsëri burgjet greke, arratisen dy shqiptarë

“Për aq sa unë mund të them se nuk ka viktima – janë plagosur,” shtoi Presidenti.

Një zëdhënës i prokurorit të Lyonit tha për CNN se shpërthimi mund të ishte shkaktuar nga një bombë./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.