Myslym Murrizi: Misioni i çdo opozite në çdo vend demokratik është të protestojë

I ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora, i pyetur nga gazetari Dritan Hila në lidhje me rezultatin e protestave të opozitës se çfarë prodhuan ato politikisht, Murrizi thekson se protesta është i vetmi  instrument për të rrëzuar një qeveri që nuk ka mbajtur premtimet e saj.

“Ne kemi mision të protestojmë, për të gjitha zullumet që ka bërë kjo qeveri. Duke filluar që nga hashashi, mashtrimi me 300 mijë vende pune, vjedhjet galopante, PPP. Nëse bindeni që kemi këtë mision të gjithë së bashku si opozitë, atëhere të protesojmë. Të protestojmë që të tregojmë që jëmi shumicë dhe t’iu tregojmë qytetarëvë së kjo qeveri nuk mbajti asnjë premtim.”

LEXO DHE :  Zjarr në pyllin me pisha në Memaliaj, rrezikohen banesat

Murrizi gjithashtu u shpreh se ka qënë edhe kundër djegies së mandateve nga ana e opozitës, e sipas tij kriza politike ne vend i ka rrënjët te pazari i pisët i prillit 2018 mes Bashës dhe Ramës./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.