Murrizi: Rama dhe Basha po kërkojnë një shkues për të bërë fejesën

Deputeti Myslim Murrizi, i ftuar në RTV ORA, në emisionin “Arena” nga Dritan Hila ka ironizuar deklaratat e kryeministrit Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se ata po kërkojnë një shkues që të “fejohen”.

“Basha dhe Rama sillen si fëmijë tekanjozë që vjen një ndërkombëtarë dhe i kap për veshësh dhe i ulë në tavolinë. Edhe sinjalet e fundit, ata po luten që t’i kapë dikush për veshësh, pra këta duan një teto që t’i kap për veshësh. Deklaratat e djeshme të Ramës dhe të Bashës, shoh se këto duan të kenë një shkues në mes, që të bëjnë fejesën, nuk e di se kur, a do e bëjnë me ceremoni të vogël, a do e bëjnë dasmë, apo me tam-tame, këtë nuk e di.  “-tha Murrizi./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Rama një letër për shqiptarët, para nisjes në Nju Jork: Jam i keqardhur!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.