Mos e hidhni bishtin e qershisë, ja për çfarë mund ta përdorni!

Lëngu, i cili përgatitet nga kërcelli (bishti i qershive), është i shëndetshëm në parandalimin e inflamacioneve të veshkave dhe fshikëzës së tëmthit. Ky lëng është edhe aleat i sëmundjeve të veshkave, dhe është i hatashëm edhe në parandalimin e diarresë, e po ashtu mund të përdoret edhe kundër celulitit

Për këtë lëng ju nevojiten:
– dy lugë kërcej të imtësuar të qershisë

LEXO DHE :  Çfarë është virusi misterioz kinez që po frikëson botën!

– 2,5 dcl ujë ose qumësht

Kërcejtë apo bishtat e imtësuar të qershisë i përzieni me ujë ose me qumësht, dhe ngadalë le të zihen për 2 – 3 minuta. Pastaj i lini të mbuluar për rreth 5 – 10 minuta, çajin e procedoni dhe të ngrohtë e konsumoni 3 herë në ditë, pas shujtave.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.