Miratohen dy ilaçe me bazë kanabisi

Dy ilaçe me bazë kanabisi, janë miratuar për përdorim në Angli. Këto ilaçe do të përdoren për të trajtuar epilepsinë dhe sklerozën te fëmijët. Reagimet kanë qenë të shumta, ku nuk kanë munguar edhe fushata kundër miratimit të këtyre ilaçeve. Por studimet kanë treguar se përdorimi i këtyre medikamenteve do të ulë deri në 40% numrin e të prekurve nga këto sëmundje. /L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Kjo është arsyeja e vërtetë pse janari është muaji i divorceve!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.