Meta takon Albin Kurtin: Uroj që Kosova të jetë shembull pozitiv në rajon!

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një postimi në Facebook, shkruan se ka pritur në zyrën e tij liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Kreu i shtetit shkruan: “Kënaqësi të prisja sot liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, z.Albin Kurti dhe ta uroja për suksesin e arritur në zgjedhje.

Uroj që Kosova të ecë në rrugën e forcimit të institucioneve demokratike, që të jetë një shembull pozitiv në të gjithë rajonin, siç e dëshmoi edhe në zgjedhjet e fundit, për standardet demokratike, por edhe për mirëqeverisjen. 🇦🇱🤝🇽🇰”./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Pasi e gjobitën, ja çfarë i kërkuan policët Bes Kallakut!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.