Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta takon Albin Kurtin: Uroj që Kosova të jetë shembull pozitiv në rajon!

Meta takon Albin Kurtin: Uroj që Kosova të jetë shembull pozitiv

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një postimi në Facebook, shkruan se ka pritur në zyrën e tij liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Kreu i shtetit shkruan: “Kënaqësi të prisja sot liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, z.Albin Kurti dhe ta uroja për suksesin e arritur në zgjedhje.

Uroj që Kosova të ecë në rrugën e forcimit të institucioneve demokratike, që të jetë një shembull pozitiv në të gjithë rajonin, siç e dëshmoi edhe në zgjedhjet e fundit, për standardet demokratike, por edhe për mirëqeverisjen. ?????”./E.B-dritare.net