Meta: Kërkoj bashkëpunim. Do jem president deri në 24 korrik të 2022

Gjatë konferencës për shtyp, kreu i shtetit Ilir Meta tha se kërkon bashkëpunim me KED, në lidhje për plotësimin e vakancave në Gjykatën Kushtetuese. Meta tha se do të vijojë të mbajë postin e  presidentit deri në 24 korrik të 2022, në përfundim të mandatit.

“Nuk ka asnjë korrik, deri më 24 korrik 2022 do jem president. Pa asnjë mëdyshje. Nuk ka asnjë përplasje të presidentit me askënd. Ka një vullnet të presidentit zyrtar, të përhershëm për të bashkëpunuar me KED . Duhet të ketë bashkëpunim dhe presidenti është ai që kërkon bashkëpunim”, tha Meta./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Bashkëpunimi i parë pas shumë vitesh/ Irani dhe SHBA shkëmbejnë dy të burgosur

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.