Meta: Ilaçi i vetëm që shëron vendin nga kriza, është vota e lirë

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e sotme, e Komitetit Hebreo-Amerikan. Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan se e ka njohur me situatën në vend dhe i ka treguar propozimin e tij, për zgjedhje për të tre palët, më 13 tetor.

Kreu i shtetit shkruan gjithashtu se i vetmi ilaç që shëron vendin nga kriza është respektimi i votës së lirë.

Pata sot një takim të përzemërt me delegacionin e Komitetit Hebreo-Amerikan me qendër në Nju-Jork, të kryesuar nga Drejtori Ekzekutiv, z.David Harris. 
E njoha me situatën aktuale në Shqipëri, krizën e rëndë kushtetuese dhe institucionale që ka përfshirë vendin, si dhe me propozimin tim për zgjidhjen e saj, nëpërmjet zhvillimit të tri palë zgjedhjeve më 13 tetor 2019: vendore, parlamentare dhe të Presidentit nga populli.
I vetmi ilaç që shëron vendin nga kjo krizë e thellë përfaqësimi dhe legjitimiteti është vetëm respektimi i votës së lirë dhe direkte të të gjithë qytetarëve shqiptarë, dhe pranimi i verdiktit të tyre final nga të gjithe ne.”, tha Meta./E.B-dritare.net

Gepostet von Ilir Meta am Donnerstag, 11. Juli 2019

LEXO DHE :  Përplasen makinën e policisë në Elbasan, ja provat që nxorën zbuluar autorët!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.