Meta: Ikja në ferr e liderit të ISIS, lajm i mirë për njerëzimin

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka shpërndarë në Facebook, deklaratën për medie të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i cili njofton zyrtarisht vdekjen e liderit të ISIS-it, Al-Bagdadi. Trump tha sot se, Al-Bagdadi vdiq si qen dhe frikacak. Ndërkohë, Meta  shkruan mbi video se, vdekja e Al-Bagdadit është lajm i mirë për njerëzimin.

LEXO DHE :  Pa dënim nuk ka rindërtim

“Ikja në ferr e Al-Baghdadi është një lajm shumë i mirë për njerëzimin, për një botë në paqe dhe më të sigurtë! Mbështes plotësisht deklaratën e Presidentit Trump! Krenar që Shqipëria është pjesë e koalicionit botëror në luftën kundër terrorizmit!“,- shkruan Meta./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.