Meta dorëzon padinë ndaj Dvoranit, në 3 prokurori

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka ngritur padi ndaj kreut të KED-it, Ardian Dvorani në tre prokurori, atë të Tiranës, të Përgjithshme dhe te Krimet e Rënda.

Meta e akuzon Dvoranin për:

1- Shpërdorim detyre neni 248 kodit penal

2 -Përvetësimi i titullit apo detyrës shtetërore, 246 kodi penal.

LEXO DHE :  12 vjet më parë, në Kosovën e Lirë

Meta tha mbrëmë se, do ta bëjë Dvoranin  të vetmin shembull, që pritet për të rikthyer besimin te Reforma në Drejtësi në mënyrë që asnjë të mos tallet më siç është bërë në këto dy vjet./K./dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.