Mësoni disa truke të thjeshta që do t’ju lehtësojnë ditën!

Ka disa detaje të vogla, në dukje të parëndësishme, por që shpesh na shqetësojnë. Kur na humb një vëth, si të pastrojmë tualetin më thjeshtë, apo të gjesh fillin e ngjitëses që është e tejdukshme. Për t’ju ardhur në ndihmë shikoni disa nga këto truke të ilustruara me foto, që në situata të caktuara do t’ju hyjnë në punë.

Vendosni kapëse në ngjitësen e tejdukshme.

Vendosni pak letër alumin te shishja e vajit, si në foto dhe më pas shpojeni atë me pirun.

LEXO DHE :  Hygerta Spata në Panairin e Librit/ 50 poezi për humbjen e vëllait

Nëse dëshironi që pija juaj të ftohet shpejt, kjo hile është një hile. Vishni shishen me një pecetë të lagur ose një peshqir letre dhe vendoseni në frigorifer.

Duar me yndyrë ?Përdorni këto shkopinj.

Vendosni një çorape te fshesa juaj e korrentit, nëse ju humbet ndonjë objekt i vogël.

Në ju është bllokuar tualeti, mund të përdorni një shishe plastike. Funksionon mjaft mirë.

/L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.