Meghan Markle refuzoi të humbasë peshë pas lindjes, arsyeja duhet duartrokitur!

Njerëzit e famshëm duket se janë gjithnjë në nxitim për të treguar trupin e tyre në formë pas lindjes. Në fakt nuk janë vetëm të famshmit, por edhe gratë e zakonshme gjithashtu. Sidoqoftë, Meghan Markle, e cila së fundmi ka lindur një fëmijë, duket se nuk është e fiksuar me këtë ide.

Dukesha e Sussex tashmë marrë pjesë në disa ngjarje publike që nga lindja e djalit të saj të parë, dhe duket se ajo ka fituar edhe më shumë peshë pas lindjes.

Sigurisht, njerëzit filluan ta krahasojnë atë me Kate Middleton e cila doli nga spitali pas lindjes dhe dukej mahnitëse. Dhe nuk është për t’u habitur që njerëzit do të prisnin të njëjtën gjë nga Meghan.

Kur Meghan u shfaq në publik me një fustan të ngushtë, njërëzit filluan ta kritikojnë atë, duke thënë se ajo mund të kishte veshur diçka më të lirshme për të fshehur kilogramët e tepërt.

LEXO DHE :  Në gjendje të keqe shëndetësore, Elton John humb zërin në mes të koncertit

Sidoqoftë, kishte nga ata që e mbështetën dhe madje e falënderuan për ndershmërinë. Ata thanë që Meghan po frymëzon gratë e tjera në të gjithë botën që të mos ndjehen të turpëruara për peshën e tyre pas lindjes.

Meghan duket se ka refuzuar çdo lloj diete gjatë ushqyerjes me gji.

Sidoqoftë, kishte nga ata që e mbështetën dhe madje e falënderuan për ndershmërinë, hapjen dhe mesazhin pozitiv të trupit. Ata thanë që Meghan po frymëzon gratë e tjera në të gjithë botën që të mos ndjehen të turpëruar për peshën e tyre pas lindjes.

Ajo vendosi të tregojë se si ndryshon trupi i një gruaje pas lindjes, pavarësisht nëse ajo është një personazh i famshëm apo jo. Dhe ne e mbështesim Dukeshën dhe besojmë se ajo mund të bëhet një shembull i mirë dhe një burim frymëzimi për shumë të tjerë./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. Excellent post. I was checking constantly this weblog and I’m impressed!

    Extremely helpful information specifically the closing phase 🙂 I care
    for such information much. I used to be seeking this
    particular information for a long time. Thank you and best
    of luck.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.