Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meghan Markle merr mbështetje nga mamaja e ish të dashurit

Meghan Markle merr mbështetje nga mamaja e ish të dashurit

Meghan Markle kohët e fundit po kalon një periudhë të vështirë dhe dje ndodhi diçka që vërtet na preku. 72 deputete femra të Parlamentit britanik i kanë shkruar një letër të hapur dukeshës së Sussex, ku i shprehin solidaritet dhe empati.

Shoqja e ngushtë e Meghan dhe stilistja e përfolur Xhesika Mulroney e shpërndau letrën në Twitter dhe gjejeni kush i ka komentuar? Joannne Vitiello, nëna e ish të dashurit të Meghanit, Cory Vitiello.

Komenti është fshirë, por sipas fansave të Meghan ajo ka shkruar: "Çështje kohe.( e trishtueshme dhe tronditëse që ka kaq shumë xhelozi, armiqësi dhe bullizën për të)"

Meghan dhe Cory kanë qenë në një lidhje nga 2014 deri në 2016./E.B-dritare.net