Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Me maska dhe armë, 4 hajdutë vjedhin vilën e futbollistit të njohur

Me maska dhe armë, 4 hajdutë vjedhin vilën e futbollistit të

Mbrëmjen e djeshme në Vivino, në zonën e Torinos, është vjedhur vila e ish-futbollistit Claudio Marchisio. Katër persona, të maskuar dhe me armë e kaçavida, hynë në shtëpinë e ish-lojtarit të Juventues dhe e detyruan atë dhe gruan e tij, të hapnin kasafortën.

Hajdutët vodhën xhevahire, orë e sende të tjera me vlerë dhe u larguan.

Policia e cila ka marrë në mbikëqyrje kamerat e sigurisë së zonës, është në gjurmët e kriminelëve./E.B-dritare.net