Azbuzim me lejet/ Lirohen 10 nga 20 zyrtarët në Durrës

10 nga 20 zyrtarët që janë arrestuar në Durrës, ëpr abuzimet me lejet e ndërtimit janë liruar nga Gjykata, pasi u paraqitën për tu njohur me masën e sigurisë.

20 policë, e zyrtarë të tjerë u arrestuan tre ditë më parë, pas një aksioni blic të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm (SHKB), në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit.

Ata u akuzua se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, por dhe me shtetas të tjerë, kanë konsumuar veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Ndërtim të paligjshëm, në bashkëpunim”.

 

20 zyrtarët e policët e arrestuar dhe masa e sigurisë:

Besnik Domi pezullim detyre, detyrim paraqitje
Sami Xhafa pezullim detyre, detyrim paraqitje
Marius Shahini detyrim paraqitje
Ermand Petova arrest me burg
Gjergj Gërco arrest me burg
Nikoll Marku pezullim detyre
Agim Osmani arrest me burg
Julian Kacadej pezullim detyre, detyrim paraqitje
Gani Dama
Haxhi Sherra arrest me burg
Ndriçim Shika arrest me burg
Adem Lika arrest me burg
Dritan Koçi detyrim paraqitje
Paulin Meta detyrim paraqitje
Alben Nika
Qerim Doka detyrim paraqitje
Gjon Zefi detyrim paraqitje
Dëshir Dakoli arrest me burg
Petrit Neziri arrest me burg
Astrit Nuri pezullim detyre./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Zv/ambasadori i OSBE: Jam i befasuar që shoqëria civile nuk proteston!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.