Mbyllen hetimet, Lulzim Basha i pandehur për lobimin 675 mijë dollarë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është shpallur i pandehur nga Prokuroria e Tiranës, në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017. Prokuroria ka mbyllur hetimet dhe e ka dërguar dosjen në gjykatë. Kreu demokrat akuzohet se ka kryer veprën penale të “Falsifikimi i vulave, i stampava ose i formularëve” dhe të “Pastrimit të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, të parashikuar në nenet 190/3 dhe 2870ç/2 të Kodit Penal”-thuhet në dokumentin e prokurorisë. Të pandehur janë shpallur edhe ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, dhe financier i PD-së Ilir Dervishi./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Linda Rama blen në panair, librin e Andi Bejtjës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.