Na ndiqni edhe në

Sport

Mburojë në mesfushë për të ndaluar zjarrin e PSG-së

Mburojë në mesfushë për të ndaluar zjarrin e

Paris është gati për betejë dhe Zinedine Zidane po merr ushtrinë e tij me vete, duke përfshirë Toni Kroos dhe Luka Modric, me gjeneralët e tij të mesfushës gati për luftë.

Kjo është një nxitje për Real Madridin dhe një goditje ndaj moralit të rangjeve të Unai Emery, të cilët nuk do të dinë se çfarë do të jenë deri në mbrëmjen e sotme.

Pas disa javësh pasigurie, sesioni i fundit i trajnimit erdhi në fund për Real Madridin. Casemiro është i rregullt dhe duhet të fillojë, ndërsa Mateo Kovaçiç është një alternativë nëse Kroos ose Modric nuk janë plotësisht në gjendje të fillojnë. Nëse asnjëri nuk është i gatshëm, atëherë lojtarët si: Gareth Bale, Lucas Vazquez, Isco dhe Marco Asensio do të luftojnë për vetëm dy pika.

Trajneri Zinedin Zidane është shprehur se lojtarët e tij janë të gjithë të gatshëm të fillojnë.

Ky quartet luksoz do të ketë misionin e ndalimit të Kylian Mbappe, Angel Di Maria dhe Edinson Cavani, me skuadrën e Adrien Rabiot që vjen nga thellësia, ashtu siç bëri për të shënuar në ndeshjen e parë. Keylor Navas do të fillojë në portë, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema do të jenë përpara, vetëm ndërsa Zidane merr një vendim të tronditshëm për ta lënë francezin të luajë me shpejtësi dhe forcë në krah të Bale kundër mbrojtjes së PSG, i cili mund të lërë hapësirë të hapur ndërsa kërkojnë dhe qëllimin kryesor për të shënuar./R.B-dritare.net