Marrëveshja opozitë-mazhorancë/ OSBE: Hap i parë drejt një reforme të plotë

Për marrëveshjen mes PS-së dhe PD-së, për Reformën Zgjedhore ka reaguar edhe OSBE/ODIHR

OSBE deklaron se, ky ishte një hap i rëndësishëm drejt një reforme të plotë.

“E shohim këtë marrëveshje si një hap të parë të rëndësishëm drejt një reforme të plotë e në kohën e duhur, që do të trajtojë të gjitha rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, në dobi të të gjithë qytetarëve shqiptarë. Prezenca është e gatshme të vijojë të kontribuojë në procesin e reformës zgjedhore, në përputhje m me mandatin e saj.”, thuhet në reagimin e OSBE-së./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Zyrtarët në Kinë:  Virusi po përhapet me shpejtësi të frikshme

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.