Maratona e Tiranës/ Luiza Gega shpallet fituese në garën e femrave për 21 km

Edicioni i tretë i Maratonës së Tiranës përfundoi, dhe para pak minutash u shpallën fituesit në sheshin Nënë Tereza.

Në maratonë morën pjesë rreth 2500 garues nga 40 vende të botës.

Fituesja për kategorinë e femrave, për 21 km, është Luiza Gega, ndërsa fituesi mashkull është Aleb Kibet Rop nga Kenia.

LEXO DHE :  Si janë dukur 14 figura historike, kur ishin të rinj

Për  garën 10 km e fituan dy garues nga Kenia, Nelson Kipkogei Kerutich dhe Ruth Nundu Mbatha.  Fitues i garës për personat më aftësi të kufizuara, “We Too” u shpall Bledar Suxha./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.