Mallkimi epik i Neritan Cekës, Rama: Sikur kishte dalë xhindi nga filxhani i fallxhores

Kryeministri Rama gjatë fjalimit të tij në Kolonjë ka përmendur edhe mallkimet epike të Neritan Cekës për qytetarët se do të votonin më 30 qershor.

Rama u shpreh se Ceka dukej si xhindi që sapo kishte dalë nga filxhani i fallxhores (Monika Kryemadhit).

“Menduam se i kishim parë të gjitha, po një grua që drejton një parti politike me mallkime. Këtë nuk e kishim parë. U fut mallkimi si kategori politike. Pashë që e kishte zënë tartakuti edhe Neritan Cekën. Mallkonte sikur gërmuar tërë natën në filxhanin e Monikës. Profesor, 70 vjeç burrë, i nderuar, ishte bërë që po të mos kishte flokët e bardha do të dukej sikur të kishte dalë xhindi nga filxhani. Jemi bërë për të qeshur, jemi bërë për të qarë”, u shpreh kryeministri./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Rama: Procesi i rindërtimit do të hap vende pune, po qe nevoja do marrim punëtorë nga jashtë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.