Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mal me para dhe 6 mln shishe verë, oferta e çmendur për Iniestën

Mal me para dhe 6 mln shishe verë, oferta e çmendur për

Pasi zyrtarizoi largimin nga Barcelona në fund të sezonit, Andres Iniesta ka marrë një ofertë të parrezistueshme nga Kina.

Është presidenti i skuadrës kineze Chongqing Dangdai, Lizhang, i cili e ka lënë pa fjalë mesfushorin spanjoll.

Sipas “El Mundo Deportivos”, 34 vjeçarit i ofrojnë 27 milionë euro neto në sezon për tre vitet e ardhshme.

Por jo vetëm kaq, sepse në oferta përfshihen edhe 6 milionë shishe verë “Bodega Iniesta”, me kosto 6 euro njëra.

Mesfushori do ketë mundësinë të zgjerojë biznesin e tij privat në mbarë Kinën.

Natyrisht që i gjendur para kësaj oferte, katalanasi do e ketë mjaft të vështirë të refuzojë./d.m-dritare.net