LVV: Pati përafrime, nesër drejt marrëveshjes për koalicionin me LDK

Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë takuar sërish sot, në kuadër të krijimit të qeverisë së re në Kosovë.

Takimi zgjati tre orë. Për këtë takim ka reaguar edhe Lëvizja vetëvendosje. Ajo thotë se, në takimin e sotëm pati përafrime, por në atë që do të zhvillohet nesër mund të ketë marrëveshje.

LEXO DHE :  Virusi i ri kinez infekton mijëra njerëz

“Në kuadër të rifillimit të bisedimeve, në takimin e sotëm ndërmjet Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pati përafrim. Takimi i radhës drejt marrëveshjes për koalicionin qeverisës LVV-LDK është nesër.”,-thuhet në njoftimin e LVV-së./K.C./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. isa mustafa nji krokodil I plagur,po vjen fundi I tije e I pislliqeve te tij.LDK ka polot intelektual e dietare,duhet ta largojne me cdo kusht kyt korokodil te pa ngopur.Ky eshte fatkeqsia e Kombit,se bashku me ata kryetare partishe qe jane te njejte si ky.Kta nuk duan progresin e Kosoves,pore duan zhvatjen e saje.Larg Kosoves e popullit Kosoves kta ndytsira.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.