Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

LVV: Pati përafrime, nesër drejt marrëveshjes për koalicionin me LDK

LVV: Pati përafrime, nesër drejt marrëveshjes për

Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë takuar sërish sot, në kuadër të krijimit të qeverisë së re në Kosovë.

Takimi zgjati tre orë. Për këtë takim ka reaguar edhe Lëvizja vetëvendosje. Ajo thotë se, në takimin e sotëm pati përafrime, por në atë që do të zhvillohet nesër mund të ketë marrëveshje.

“Në kuadër të rifillimit të bisedimeve, në takimin e sotëm ndërmjet Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pati përafrim. Takimi i radhës drejt marrëveshjes për koalicionin qeverisës LVV-LDK është nesër.”,-thuhet në njoftimin e LVV-së./K.C./dritare.net