Lajm i papritur për Juventusin/ Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions League!

Ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo rrezikon të përjashtohet nga Champions League, tani që kjo garë është në çerekfinale.

UEFA vendosi të nisë hetimet për lojtarin portugez pas veprimeve në fushë në fund të ndeshjes ku Juventus mundi 3-0 Atletico Madrid me golat e Ronaldos.

LEXO DHE :  Foto/ Këto ilustrime surrealiste zbulojnë anën e errët të shoqërisë moderne!

Ronaldo vlerësohet se ka bërë veprime të provokative në fund të ndeshjes ndaj tifozëve kundërshtarë.

Analistët vlerësojnë se rregullorja e UEFA-s është e qartë në këtë pikë; provokimi i tifozëve kundërshtarë dënohet me skualifikim./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.