Lacio e Strakoshës fiton Kupën e Italisë, ndaj Atalantës

Lacio ka siguruar një vend në Europa League për sezonin tjetër. Lacio arriti të mposhtë në finale Atalantën me rezultatin 2-0. Skuadra e Tomas Strakoshës ka fituar përballë Berat Gjimshitit. 2 golat e Lacios u shënuan nga Milinkovic Savic, Correa. Kjo është hera e shtatë që Lacio fiton Kupën e Italisë. Kjo fitore i jep të drejtë Lacios për të qënë pjesëmarrëse në finalen e SuperKupës së Italisë, ku do të përballet me kampionen e Seria A, Juventusin në fillim të muajit gusht. /K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Artur Zheji: Gramoz Ruçi do të jetë Presidenti i ri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.