Kukës, bllokohen mes borës 3 elektriçistë të OSHEE

3 elektriciste të OSHEE në Kukës janë bllokuar paraditen e sotme mes dëborës rreth ores 11.00  ne fshatin Borje.

Ata ishin nisur për të, per te riparuar fidrin 8, i cili shtrihet nga HEC Orgjost deri ne fshatin ne fjale, 37 km larg Kukesit.

Pas orëve të tëra që kanë ecur në këmbë nen trashine e bores prej 1m e gjysme, elektricistet jane bllokuar nga i ftohti, duke mos mundur te leviznin nga vendi.

LEXO DHE :  Haradinaj u dorëhoq/ Basha: Akti i njeriut që vë Atdheun, mbi gjithçka

U desh pas disa orësh ndërhyrja e shtabit të emergjencave dhe banorëve të fshatit Borje, që i shpëtuan jetën duke i nxjerrë nga bora.

Mësohet se kanë marrë shërbimin mjekesor dhe jane jashte rrezikut per jeten!

img-20170107-wa0004

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.