Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kujdes me qarkullimin/ Reshjet e borës në Korçë sjellin probleme në akset rrugore

Kujdes me qarkullimin/ Reshjet e borës në Korçë sjellin

Dita e sotme ka nisur me reshje bore në qarkun e Korçës, ku në disa zona trashësia e dëborës ka arritur deri në 15 cm. Në disa segmente kryesore të rrugëve, drejtuesit e mjeteve duhet të lëvizin me zinxhirë.

Për shkak të situatës së përkeqësuar të motit, është bërë apel që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes në akset rrugore, për shkak të borës dhe lagështisë./E.B-dritare.net