Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kryemadhi pas takimit me Bashën: Opozita, gati platformën për nxjerrjen e vendit nga kriza

Kryemadhi pas takimit me Bashën: Opozita, gati platformën për

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha ka zhvilluar pasditen e sotme takim me aleatët. Pas mbarimit të mbledhjes, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një prononcim për gazetarët tha se, opozita e bashkuar ka gati platformën për dalje të vendit nga kriza.

“Ajo çfarë zoti Basha deklaroi 3 orë më përpara është përsëritje e çdo gjëje pas një akordimi që kemi pasur nëpërmjet telefonatave të të gjithë bashkëkryetarët e Frontit Opozitar. Ne jo vetëm që nuk lëvizim asnjë presje nga qëndrimet tona, por do të vazhdojmë të ecim përpara me platformën që opozita ka gati për zgjidhjen e krizës.

Jemi duke punuar grupet e punës për platformën, e sigurisht në tryezë nuk ulet vetëm një njeri, por janë të gjithë personalitetet, njerëzit me integritet dhe me vlera të të gjithë partive politike. Mos harroni se Fronti Opozitar tashmë është 85 për qind e shqiptarëve”, -u shpreh Kryemadhi./K.C/dritare.net