Vdes komediani i njohur britanik!

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare aktori, Terry Jones.

Terence Graham Parry Jones ishte aktor, shkrimtar, komedian, skenarist, regjisor dhe historian i Uellsit. Ai ishte anëtar i ekipit të komedisë Monty Python.

LEXO DHE :  Kreshnik Spahiu humb motrën

Vitet e fundit, aktori, i cili gjithashtu drejtoi disa nga filmat më të vlerësuar të grupit të tij, luftoi me afazinë progresive primare – një formë e rrallë e dementias./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.