Këto gjëra kurrë s’duhet t’i bëni kur jeni me partneren në shtrat!

Nëse keni një të dashur të ri, apo keni gjetur dashurinë e jetës suaj, mosbërja e këtyre gjërave në shtrat, do t’ju mbajë të lumtur, brenda dhe jashtë çarçafëve.

-Kur bëni seks, flisni më parë me partnerin/eren për pozicionet që ai ose ajo preferon. Mos hamendësoni!

 

-Mos kini turp, ndani me njëri-tjetrin fantazitë tuaja!

Mos i bëni presion njëri-tjetrit!

Mos i çoni në krevat streset e ditës suaj të punës, sugjeron dritare.net

LEXO DHE :  Spiropali: Meta iu kundërvu SHBA dhe BE duke dekretuar një gjykatëse mbrapa liste

Mos gjykoni! Mos i flisni partnerit për madhësinë e penisit, apo partneres për madhësinë e gjoksit!

Mos flisni për ishat tuaj!

Disa njerëz mendojnë se seksi është i dhimbshëm. Ka dhimbje në disa raste për shkak të lubrifikimit, perimenopauzës, ndryshimet hormonale, një pozicion jo i duhur apo moskomunikimi në çift. Flisni me partnerin për frikërat tuaja!

Mos u ndjeni fajtorë nëse imagjinoni dikë tjetër kur bëni seks!

… Por mos thërrisni emrin e gabuar!/K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.