Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kajmaku në arrati/ Prokuroria-noterëve: Njoftoni policinë nëse ish-kryebashkiaku vjen te ju!

Kajmaku në arrati/ Prokuroria-noterëve: Njoftoni policinë

Prokuroria e Krimeve të Rënda i ka nisur një shkresë zyrtare Dhomës së Noterisë, në lidhje me Agim Kajmakun, kryetarin e shkarkuar të Bashksië së Vorës.

Mësohet se në shkresë u kërkohet të gjithë noterëve të njoftojnë policinë nëse Kajmaku paraqitet para tyre, ndryshe do të përballen me ligjin.

“Noterët të njoftojnë policinë, nëse para tyre paraqitet Agim Kajmaku. Nëse nuk njoftojnë, noteri do të mbajë përgjegjësi ligjore”, thuhet në shkresën e Prokurorisë.

Kajmaku është shpallur në kërkim, pas shkarkimit si kryebashkiak i Vorës nga KQZ, pasi u vërtetuan akuzat e opozitës se ka qenë i dënuar në Greqi për falsifikim parash, dhe këtë gjë nuk e kishte deklaruar në formularin e Dekriminalizimit./E.B-dritare.net