Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja zonat ku do të bjerë shi, sot!

Ja zonat ku do të bjerë shi, sot!
Vendi ynë do të jetë me vranësira të shumta në orët e para të ditës. Reshje shiu do të ketë në zonat veriore dhe gradualisht do të përfshijë të gjithë territorin. Pritet që reshjet të jenë me intensitet mesatar dhe lokalisht intensive. Orët e vona të natës do të përmirësojnë kushtet e motit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes , pir ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat nga

-1 gradë celsius deri në 14 gradë celsius./E.B-dritare.net