Ja sa do të shënojnë temperaturat sot!

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e temperaturave të larta dhe motit të kthjellët, për shkak të masave ajrore të nxehta që vijnë nga Afrika.

Moti do të vijojë i nxehtë gjatë gjithë ditës, në të gjithë territorin, përjashtuar zonat malore, ku në darkë do të ketë vranësira kalimtare.

LEXO DHE :  Kryemadhi: Ndërkombëtarët, armiq. Ambasadorët fajtorë për gjendjen e Shqipërisë

Temperaturat e ajrit janë rritur sërish, duke bërë që termometri të ngjitet deri ë 39 gradë celsius./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.