Ja pse ilaçet nuk duhet t’i mbani kurrë në makinë!

Makinat janë të krijuara për të transportuar, jo për të mbajtur gjëra në të. Mbajtja e gjërave në makinë, nuk është një zgjidhje e mirë, aq më pak ilaçet.

Ilaçet, në përgjithësi, duhet të ruhen në temperaturë dhomë, por makinat rrallë mund të kenë temperaturën e dhomës.

LEXO DHE :  Ja pse duhet t’i masazhoni këmbët çdo natë, para gjumit!

Nxehtësia e verës apo ngricat e dimrit nuk bëjë ilaçet tuaja të dëmshme, por do i bëjnë jo efektive. Prandaj, është e sugjerueshme mos t’i mbani në makinë./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.