Ja gjendja e të plagosurve, nga shpërthimi në ish-Bllok!

Katër persona u plagosën sot nga shpërthimi që ndodhi në ish-Bllok. Drejtoria e Spitalit Universitar të Traumës në Tiranë ka dhënë informacion në lidhje me gjendjen e tyre shëndetësore

Njofton se, pacientët i janë nënshtruar ekzaminimeve e trajtimit përkatës dhe janë në gjendje shëndetësore të mirë

“Drejtoria e Spitalit Universitar te Traumës bën të ditur se sot në datën 15.07.2019 si pasojë e ngjarjes  zonën e ish-Bllokut, janë paraqitur në urgjencë pacientët A.S 23 vjec, E.N 18 vjeç dhe A.R 24 vjeç.

LEXO DHE :  Meta flet për 21 Janarin: Tragjike, kur opozita përdor dhunën për të arritur objektivat

Pacientët i janë nënshtruar ekzaminimeve dhe trajtimit përkatës dhe janë në gjendje shëndetësore të kënaqshme

Pas ndihmës shëndetësore të dhënë pacientët A.S dhe A.R do të largohen nga spitali, ndërsa pacientja E.N do të jetë nën trajtim dhe mbikqyrje mjekësore në spital.”, njofton Drejtoria e Spitalit Universitar te Traumës./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.