Ja çfarë ndihme i kërkoi kryeministri Rama, inxhinieres Luljeta Bozo!

Kryeministri Edi Rama, priti sot në zyrën e tij inxhinieren Luljeta Bozon. Ajo i tha kreut të qeverisë, se pas tërmetit ka një merak të madh për ekspertizën e ndërtimeve, pasi qytetarët janë në panik. Ndërsa kreu i qeverisë i kërkoi ndihmë për standartet e procesit të riparimit të ndërtesave.

“ Ajo që unë doja në fakt t’ju kërkoja meqë janë angazhuar, mendoj që do ishte shumë pozitive nëse ju do të na ofronit ndihmë. Po bëjmë një paketë të thjeshtë standardesh të riparimit. Ne duam që ti supervizionojmë vetë në ato raste kur kompanitë do të marrin përsipër që ti riparojnë vetë, gjithsesi ne do ti supervizionojmë vetë. Nëse ju do të na ndihmonit në këtë proces jeni një burim sigurie më shumë për njerëzit”, tha Rama./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Postimi i vitit 2012 që po çmend botën: Kobe Bryant do të vdesë në një aksident me helikopter

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.