Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Itali/ Shtyhet ndeshja Juventus-Inter, prej koronavirusit

Itali/ Shtyhet ndeshja Juventus-Inter, prej koronavirusit

Ndeshja mes Juventus dhe Inter, e cila do të luhej në veri të Italisë këtë javë është shtyrë me një vend të qeverisë, për në datën 13 maj. Shkak është bërë përhapja e koronavirusit. Gjithashtu, finalja e Kupës së Italisë është shtyrë më 20 maj.

Ndeshjet e shtyra janë gjithashtu Milan – Xhenoa, Parma – Spal, Sasuolo – Breshia, Udineze – Fiorentina./E.B-dritare.net