Ishte një shteg gropash plot me ujë/ Rama: Gati rruga hyrëse në Maliq

Kryeministri Edi Rama, ditë pas dite me anë të postimeve të tij, ka njoftuar për projektet e qeverisë që janë në zbatim e sipër. Disa prej tyre kanë përfunduar, ndërsa të tjerat, kryesisht investimet e mëdha që do të ndryshojnë qendrat e qyteteve janë ende në zhvillim. Sot kreu i qeverisë, ka bërë me dije se një tjetër rrugë ka përfunduar. Bëhet fjalë për rrugën hyrëse të bashkisë së Milotiti, e cila sipas kryeministrit deri para rindërtimit në dimër ishte një shteg gropash me ujë e në verë me pluhur.

LEXO DHE :  Rama: Edhe sikur asnjë cent të mos merrnin nga Brukseli, do t'i ndërtonim shtëpitë!


“SE SHPEJTI… përfundon rruga hyrëse e Bashkisë së Maliqit, një shteg gropat e pluhurash në verë dhe ujrash e lluce në dimër, ku tani po merr formë një tjetër pjesë e qytetit të rilindur”, shkruan Rama./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.