Hëngri picë pa e ditur se ka proshutë, vegani pëson traumë psikologjike

Patrick Hukins, është vegan  nga Sidnej, dhe ka pësuar traumë psikologjike, pasi pica vetëm me perime që kishte porositur kishte në fakt edhe proshutë.

Ai e kuptoi se diçka nuk shkonte sapo nisi të hante picën e tij.

“Pata një ndjesi të tmerrshme. Kuptova që kisha ngrënë një kafshë. Mosngrënia e kafshëve është bërë pjesë e besimit tim dhe u ndjeva i turpëruar. Gjithashtu, pata një ndjenjë të madhe faji. U shokova”, tha Hukins.

LEXO DHE :  Kursi i këmbimit valutor, 28 janar 2020

“U ndjeva i tradhtuar sepse më siguruan që ishte picë vegane. Jam vegan prej 4 vitesh tashmë dhe fakti që kam ngrënë një kafshë pa dijeninë time i ka hedhur poshtë të gjitha vlerat e mia”, shtoi australiani i traumatizuar./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.