Haradinaj: Vlora Çitaku, ambasadore e Thaçit në SHBA, jo e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se, ambasadorja, Vlora Çitaku nuk përfaqëson vendin në SHBA, po presidentin Thaçi. Ai u shpreh më tej, se është për t’u ardhur keq, që Kosova nuk ka një ambasadore të denjë në SHBA.

 “Ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku nuk e përfaqëson Kosovën. Por e përfaqëson Hashim Thaçin atje. Nuk e përfaqëson Kosovën atje. Nëse e kam pas interes personal, i kom thanë Amerikës që e kam për veti, nëse e kam pas për Deçan, i kam kallëzuar. Kam ditë me i kallëzuar pse. Kurrë s’kam shkuar me i thanë Amerikës diçka që s’është mirë për Kosovën. Nëse kam shkuar, i kam thënë a ma bon naj ndihmë personale. Po jo me marr në qafë krejt Kosovën për një hall temin. I lus amerikanët t’i dallojnë këto kërkesa: që janë për hall personal, e që janë për një Kosovë. I lus këta tonët që kur kanë ndonjë hall t’i thonë në sy amerikanëve çfarë halli kanë e të kërkojnë ndihmë.”,– tha Haradinaj./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Rudina Xhunga: Besoj se përballë Ramës, nuk do të jetë Basha, por Elvis Naçi!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.