Grabitja në Rinas, arrestohet punonjësi që i ndihmoi nga brenda aeroportit

Pas disa muajsh nga grabitja e bujshme në Rinas, policia ka shoqëruar një tjetër person në polici.

Dyshohet se ai ndihmoi nga brenda aeroportit autorët për grabitjen e parave, duke i njoftuar për futjen e parave në pistë, orarin dhe lëvizjet.

Momentalisht është duke u marrë një pyetje nga policia.

Deri më tani policia ka vënë në pranga 6 persona të dyshuar si të përfshirë në grabitje, Ragip Hajdini, Elton Pikli, Alkond Bengasi, Renaldo Sulaj, Oltjan Veseli dhe Saimir Cela dhe janë shpallur në kërkim Klement  dhe Eldi Çala. Nërsa koka e organizimit të grabitjes, Admir Murataj, u vra sapo u largua nga aeroporti, pas një shkëmbimi zjarri me policinë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Ish-Ministri: Banda e Lushnjes donte të më eliminonte, ndikuan në largimin tim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.