Gjykata Kushtetuese/ Baze ironi me Metën: Një gjyqtare u dekretua në aeroport, tjetra betohet te noteri!

Gazetari Mero Baze ka ironizuar vendimin e Presidentit Ilir Meta, për të dekretuar nga aeroporti  Marsida Xhaferllarin,  si anëtare të gjykatës Kushtetuese.

Ndërkohë ai thotë se sot anëtarja e Kushtetues, Arta Vorpsi, ka zgjedhur të bëjë betimin te noterja, jo te Presidenti

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 8 dhjetor 2019

“Marsida u dekretua anëtare gjykate nga Meta në aeroport, Vorpsi u betua anëtare gjykate para noteres. Kjo do të thotë se asnjë palë se merr më seriozisht zyrën e presidentit. As ai vetë”, shkruan Baze./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.