FSHZH në bashkëpunim me inxhinierët sllovenë inspektojnë Postën Shqiptare në Durrës: Nuk ka asnjë problem

Ekspertët shqiptarë të FSHZH të cilët po asistohen edhe nga ekspertë të huaj, vazhdojnë punën duke inspektuar me intensitet të lartë banesat në të gjitha zonat e prekura rëndë nga tërmeti shkatërrues i mëngjesit të 26 nëntorit.

Krahas banësave të qytetarëve, FSHZH në bashkëpunim të ekspertë nga vende mike që kanë ardhur në ndihmë, kanë zhvilluar vlerësime edhe në institucionet që japin shërbime.

LEXO DHE :  2 muaj nga tërmeti/ Basha: Shteti ka dështuar

Ndër to, është edhe Posta Shqiptare në Durës, ku ditën e sotme është inspektuar nga nga FSHZH në bashkëpunim me inxhinierë sllovenë. Objekti, siç shihet edhe nga dokumenti, rezulton në rregull dhe qytetarët mund të tërheqin normalisht pensionet si dhe të marrin shërbimet e tjera nga ky institucion./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.