Foto+video/ Njerëz të frikësuar, shtëpi të prishura, çfarë lanë pas tërmetet!

Panik, lot, njerëz që vraponin, na shihnin sytë dje, ndërsa rreth orës 16 e  ca minuta dy tërmete te fuqishme, të njëpasnjëshme goditën Tiranën dhe Durrësin.

Disa njerëz vraponin të tmerruar për të dalë nga banesat dhe të tjere rrinin në vend, sepse këmbët u ishin mpirë dhe nuk lëviznin dot.

Shumë shtëpi u shkatërruan, shumë njerëz u lënduan në përpjekje për të dalë nga shtëpitë të tronditur. Disa e lanë spitalin, të tjerë janë ende në shok.

LEXO DHE :  Në këto 8 situata bëni mirë ta mbani gojën kyçur!

Por goditjet e pasdites, nuk ishin të vetmet, ato u pasuan me dy të tjera të fuqishme, duke i tmerrua njerëzit dhe nxorën krevatët jashtë shtëpisë për të fjetur.

 

Tirana dhe Durrësi vazhdojnë të goditen nga tërmetet dhe të gjithë për të flasin.

Dritare.net ju tregon përmes fotove, çfarë lanë pas tërmetet e fuqishme. Më shumë lot, frikë dhe shtëpi të prishura./K.C/dritare.net

73C31FA1-AF2B-4611-AA19-F58CC3934237PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.