Foto/ Zjarrfikësit kundër policisë dhe uji kundër gazit lotsjellës, plas në Kavajë

Diçka e paprecedentë ka ndodhur sot në Kavajë, ku zjarrfikësit kanë përdorur ujë me presion kundër policisë dhe FNSH-së, të cilët ishin në mbrojtje të KZAZ-së Nr. 42 të vendosur në shkollën 3 Dëshmorët.

Policisë i  është dashur të përdorë gazin lotsjellës për të shpërndarë militantët e PD-së që drejtoheshin nga kryetari i bashkisë Kavajë Isa Sakja dhe që hodhën në tokë kangjellat e shkollës, ndërkohë kryebashkiaku ka nxjerrë zjarrfikësit të cilët kanë hedhur ujë mbi policinë dhe FNSH-në./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Rudina Dembacaj ndryshon ngjyrën e flokëve. Ja si duket tani!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.