Foto/ Njihuni me kështjellat e mrekullueshme më të vjetra në botë!

Ato mund të jenë ndërtuar qindra e madje mijëra vjet më parë, por vazhdojnë që të mahnitin me bukurinë e tyre edhe në ditët e sotme.

Bëhet fjalë për disa nga kështjellat më fantastike që gjenden në Tokë, të mbledhura në një libër të quajtur “Kështjellat e botës”, realizuar nga Dr. Phyllis Jestice, historiane e Europës mesjetare.

LEXO DHE :  Kosova 12 vjet shtet/ Ja urimi i Bashës dhe Kryemadhit!

Shfletoni galerinë për të parë disa prej kështjellave të mrekullueshme./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.