Foto/ Në Tiranë mbërrijnë festat, ndizen dritat e pemës te Pazari i Ri

Na ndajnë vetëm pak nga festat e fundvitit. Të gjithë po i presim me entuziazëm Krishtlindjet dhe Vitin e Ri.

Ndërsa afrojnë festat që bëjnë bashkë familje e miq, nisin edhe përgatitjet.

Te Pazari i Ri në Tiranë është ndezur pema e Vitit të Ri dhe atmosfera festive ka bërë bashkë shumë njerëz.

LEXO DHE :  Tërmeti “totalitar” dhe pasgoditjet me rrena të ndonjë medieje!

Ashtu siç është edhe tradita, dritat e pemës i ndezi kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Ne ju kemi sjellë disa pamje nga nata e kaluar, kur u ndezën dritat e pemës së Vitit të Ri te Pazari i Ri./K.C/dritare.net

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.