Foto/ Media angleze: Shqiptarët lordët e drogës në Londër. Aktiviteti i tyre, publik edhe në Instagram

Media prestigjioze britanike “Daily Mail” ka shkruar sërish për shqiptarët narkotrafikantë. Këtë herë në qendër të shkrimit ishte një bandë shqiptare, e cila shpërndante drogë në Londër. “East London Hellbanianz”, ishte edhe emri i bandës së shqiptarëve.  Tre anëtarët e bandës janë shqiptarë, të cilët u burgosën në 2016-n. Por ata vazhdojnë të flasin për pasurinë e tyre, drogën, duke i ndarë në rrjete sociale, informon dritare.net

“Tre anëtarët e një bande shqiptare, që po tejmbushin  Britaninë me kokainë, postojnë vazhdimisht  fotografi online duke treguar armë, para dhe makina të shtrenjta. Banda ‘Hellbanianz’, e bazuar në Barking, në lindje të Londrës, është zbuluar teksa do të trafikonte miliona paund drogë. 

 Por, në vend që të fshehin aktivitetet e tyre të paligjshme si bandat e tjera, grupi e shpërndan aktivitetin e drogës në internet, duke grumbulluar pothuajse 100,000 ndjekës. Megjithëse në burg që prej 2016-s, nuk i ka penguar që ata të vazhdojnë aktivitetet e tyre. Ata mburren se kanë nën  kontroll mbi Londrën dhe pretendojnë se janë ‘gati për luftë’ me bandat rivale.”,- shkruan medie britanike. Për më shumë foto nga aktiviteti i bandës shqiptare, shihni fotogalerinë /K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Test psikologjik: Zgjidhni një figurë dhe zbuloni çfarë mendoni për familjen

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.