Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Foto/ Kush ishte Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoj që gjeti vdekjen pas plumbave në Shkozet!

Foto/ Kush ishte Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoj që gjeti vdekjen

Andi Maloku ndërroi jetë 6 ditë pas atentatit te mbikalimi i Shkozetit, ku u plagosën prokurori, Arjan Ndoj dhe Aleksandër Laho ose i njohur ndryshe si Landi Muharremi, i cili është akuzuar 3 vjet më parë për dhunimin e biznesmenit amerikano-libanez Faadi Mitri, për çështje pronash në Gjirin e Lalzit.

Maloku ishte personi i cili i shpëtoi jetën prokurorit Ndoja, pasi pavarësisht se makina me të cilin udhëtonte ishte me një shpejtësi mjaft të madhe, manovrat e tij bën që dy të plagosurit e tjerë t’i shpëtonin vdekjes. Mësohet se Andi Maloku ka qenë ish-punonjës policie në Kruje dhe i hetuar më parë për disa konflikte./K.C/dritare.net