Foto/ Ju njohim me Maria Kapllanin që kërkon votën në zgjedhjet lokale greke

Mes dhjetëra kandidatëve shqiptarë që garojnë për këshillat bashkiakë në Greqi është edhe gazetarja Maria Kapllani, e cila është lindur dhe rritur në Greqi.

Kapllani është kandidate për në këshillin bashkiak të Hanias në Kretë dhe mes shqiptarëve njihet si një intelektuale e zonja dhe gazetare që ka punuar për televizionin e madh grek, Star Channel.

LEXO DHE :  Sulmoi turistët spanjollë/ Memet në rrjetet sociale për Kokëdhimën, do t'ju shkrijnë së qeshuri

Nëse shqiptarët e Hanias, të cilët janë të shumtë në numër do të votonin Maria Kapllanian, atherë do të ishin të përfaqësuar në organet vendimarrëse duke ua bërë më të lehtë përditshmërinë dhe problemet me autoritetet./e.k-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.